Налаштуємо ADSL модем від Укртелекому Callisto 821+ в режим роутера.
Налаштуємо ADSL модем від Укртелекому Callisto 821+ в режим роутера. Для цього запустимо будь-який оглядач (бравзер), що є у Вас на ПК (Internet Explorer, Opera, Firefox, Chrome, Safari, …), і в адресному рядку впишемо адресу 192.168.1.1 . Кляцаємо на Enter.
(статью разместил на моем сайте пользователь с ником Andrew и ссылкой на основной ресурс http://prt.org.ua/)
Має з’явитись віконце авторизації, що вимагає вводу лоґіну та паролю. Пишемо у поле Login: qe1dg7bm, у поле Password: qa6yo9km. Іноді пара лоґін-пароль має інші значення, наприклад admin-admin, все залежить від партії модемів. Інші можливі варіанти можете пошукати у Тенеті.
Після успішної авторизації Ви попадете до веб-інтерфейсу модему. (Це така веб-сторінка, що знаходиться у флеш пам’яті модему, за допомогою якої можна змінювати його налаштування.)
Ліворуч Ви побачите меню, праворуч – сторінку (фрейм), що відображає поточні значення параметрів обраного пункту меню. Оберіть пункт Advanced Configuration.
У ньому оберіть підпункт WAN connections. На сторінці праворуч з’явиться табличка – знайдіть у ній посилання Delete, і перейдіть за ним.
Типовими налаштуваннями для Клалісто – є режим мосту (bridge). Цими діями Ви видаляєте поточні налаштування для з’єднання модему.
Табличка зникне і натомість з’явиться запит про підтвердження видалення з’єднання. Натисніть кнопку Delete this connection.
Вас буде автоматично переміщено до порожньої таблички. Під нею буде посилання Create a new service. Натиснувши його Ви перейдете до настройки нового з’єднання.
Вам буде запропоновано вибрати тип майбутнього з’єднання. Поставте позначку навпроти PPPoE routed, і натисніть кнопку Configure.
На цій сторінці потрібно відредагувати всі позначені червоними стрілками елементи. Спершу у поле Description впишіть назву майбутнього з’єднання – будь-яка комбінація цифр або латинських букв. Параметри VPI/VCI залиште незмінними – 1/32 – це типові значення для Укртелекому. (В інших модемах можуть бути інші, тоді їх треба змінити.) Ті параметри, що не позначено бажано залишити без змін. (Хібащо Ви достеменно знаєте, що робите.) Позначте прапорцем параметр NAT (Network Address Translation). Поставте позначку навпроти методу автентифікації CHAP. Далі впишіть свої лоґін та пароль на доступ до мережі Інтернет із додатку до договору з Укртелекомом у поля User name і Password. Насамкінець натисніть кнопку Configure.
І Вас одразу поверне до вже знайомої таблички. В якій міститиметься щойно створене Вами з’єднання. Воно матиме назву, яку Ви дали йому, вписавши значення у поле Description, на попередньому кроці. (обведено червоним) Щоб продовжити настройку перейдіть за посиланням Edit.
Ви попадете на сторінку, де Вам буде запропоновано змінити параметри різних налаштувань. Оберіть пункт Edit ‘Ip Interface’ зверху праворуч.
Далі оберіть пункт Edit ‘Tcp Mss Clamp’.
На наступному кроці змініть значення цього параметра з false на true і натисніть кнопку Change.
Все! Вітаю… Настройку закінчено. Але ще залишилась одна дія, щоб зроблені Вами зміни не "злетіли” після вимикання модему, потрібно поточні налаштування зберегти. У меню ліворуч натискаєте на підпункт Save config пункту Advanced Configuration.
На сторінці ліворуч з’явиться запит про підтвердження збереження налаштувань. Натисніть кнопку Save.
От тепер точно все. Навіть після того, як Ви вимкнете живлення модему налаштування зроблені Вами залишаться. Зкинути їх можна буде лише перезавантаженням, або за допомогою кнопочки RES ззаду пристрою (там де у нього встромляються дроти), або через пункт меню System підпункт Restart Router з позначенням прапорцем параметра Reset to factory default settings і натисканням кнопочки Restart. Звісно їх можна буде виправити шляхом редагування з’єднання у табличці WAN connections з послідуючим збереженням, бо якщо не зберегти змін, то після вимикання модему зміни буде скасовано.{jcomments on}